Masaż leczniczy, masaż fizjoterapeutyczny

Masaż klasyczny

Jest formą ręcznego oddziaływania na tkanki przy zastosowaniu takich technik jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, oklepywanie, wibracja i wstrząsanie. Stymuluje on lepszy przepływ krwi i limfy w organizmie, dzięki czemu usprawnione zostaje dostarczanie tlenu i substancji odżywczych do tkanek naszego ciała oraz wydalanie zbędnych produktów przemiany materii. Daje też poczucie odprężenia i komfortu.

masaż tkanek głębokich w Poznaniu

Masaż tkanek głębokich

To rodzaj terapii skupiającej się na uwolnieniu utrzymujących się wzorców nieprawidłowych napięć mięśniowych i usunięciu dysfunkcji układu mięśniowo - powięziowego, w sposób bezpieczny dla pacjenta. Korzyści z masażu głębokiego to przede wszystkim zmniejszenie bólu, normalizacja napięć mięśniowych, poczucie rozluźnienia, poprawa gibkości i zakresu ruchów. Ta forma terapii pozwala na skuteczne rozwiązywanie zaburzeń w narządzie ruchu.
Masaż tkanek głębokich w połączeniu z terapią punktów spustowych, daje doskonały efekt leczniczy dla osób z dużymi napięciami i bolesnością mięśniową spowodowaną m.in ciężką pracą fizyczną, czy długotrwałym przebywaniem w statycznych pozycjach (np. pracowników biurowych, kierowców, pracowników produkcyjnych).

Masaż relaksacyjny

Ten zabieg masażu pozwala zrównoważenie stanu fizyczno-psychicznego
oraz pozbycie się stresu i negatywnych emocji towarzyszących nam
prawie każdego dnia. Masaż oparty jest na łączeniu różnych technik masażu wykonywanych wolno i delikatnie w celu uzyskania przede wszystkim efektu odprężenia psychicznego i rozładowania napięć mięśniowo-nerwowych. Odprężeniu podczas masażu sprzyja wpływ muzyki relaksacyjnej.

Drenaż limfatyczny

Celem drenażu limfatycznego jest usprawnienie krążenia limfy i dzięki temu likwidacja obrzęków chłonnych, zapalnych, zastoinowych. Uzyskuje się to poprzez zmniejszanie napięć wokół naczyń chłonnych (limfatycznych), stymulowanie narządów limfatycznych oraz przepychanie limfy.